KLUB SPORTOWY

Witamy Cię na stronie Klubu Strzeleckiego Akademii TenClub.

Nasz klub powstał z myślą o wszystkich miłośnikach strzelectwa, którym zależy na pogłębianiu umiejętności i rywalizacji sportowej w przyjaznej atmosferze. Działamy ogólnopolsko, współpracując ze strzelnicami w różnych zakątkach kraju

 

 

CO OTRZYMUJESZ DOŁĄCZAJĄC DO NASZEGO KLUBU

Podstawę uzyskania i utrzymania
pozwolenia na broń do celów sportowych

Każde pozwolenie na broń w Polsce dla osób cywilnych wymaga podania "istotnej przyczyny" będącej podstawą decyzji administracyjnej. Przynależność do klubu i udział w rywalizacji sportowej jest jedną z nich.

Kurs online

Dostęp do materiałów online, dzięki którym poznasz podstawy obsługi broni palnej. Bardzo często trafiają do nas osoby, które uzyskały pozwolenie na broń ale nadal brakuje im elementarnej wiedzy na temat tego jak uzyskać oczekiwaną celność. Nasz kurs uzupełnia tę wiedzę i proponuje wiele ćwiczeń do samodzielnego wykonania.

Zimowe treningi bezstrzałowe

Wiemy jak trudno jest wyrwać się z domu na trening, gdy dzień jest krótki a pogoda nie sprzyja aktywności. Z myślą o takich dniach przygotowaliśmy cykl spotkań online, podczas których będziemy pracować bezstrzałowo nad poprawą wyników na wiosennych zawodach. Treningi te są bezpłatne dla klubowiczów.

Coroczny zlot klubowy

Klub to przede wszystkim ludzie i atmosfera, którą tworzą. To wymiana doświadczeń, dzielenie się spostrzeżeniami i wspólna praca nad poprawą wyników. Na codzień spotykamy się online, spotykamy się na strzelnicach, ale raz w roku poświęcamy dzień, aby poznać się lepiej podczas wspólnego treningu i części integracyjnej przy grillu (bezpłatnie dla klubowiczów)

Przygotowanie do pozwolenia krok po kroku

Uzyskanie pozwolenia na broń i udział w rywalizacji sportowej jest dość prostym procesem, pod warunkiem, że działamy sprawnie, systemowo i posiądziemy niezbędną wiedzę i umiejętności. Pamiętamy jak sami przechodziliśmy przez to i chętnie pomożemy Ci przejść tę drogę. Dowiedz się więcej TUTAJ.

Pomoc specjalistów

Jako klub sportowy gromadzimy wielu specjalistów z różnych dziedzin i chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Jeśli kiedykolwiek będzie potrzebował pomocy np. prawnej - daj nam znać i pokierujemy Cię do odpowiednej osoby

Baza materiałów edukacyjnych

Przygotowując się do uzyskania pozwolenia na broń jesteśmy zobligowani do nauki przepisów niezbędnych do zdania egzaminu teoretycznego. Nie jest to jednak teoria, którą zdaje się i zapomina. Przepisy te obowiązują nas podczas całego okresu posiadania pozwolenia i nasza baza służy temu, abyś był z nimi na bieżąco

Korzystne ofert i promocje

Jako ogólnopolski klub sportowy współpracujemy z wieloma sklepami, producentami i dystrybutorami broni, odzieży taktycznej, wyposażenia i akcesoriów strzeleckich. Współpraca ta oferuje zniżkami, które udostępniamy naszym klubowiczom za pomocą spersonalizowanych kodów.

Zniżki na strzelnicach

Wiemy jak ważny jest regularny trening. Dzięki współpracy partnerskimi strzelnicami, możemy zapewnić naszym klubowiczom trening na najwyższym poziomie przy specjalnych, obniżonych cenach. Sprawdź listę strzelnic poniżej i znajdź obiekt w swojej okolicy.

Sekcje strzeleckie

Wiemy, że każdy ma inne preferencje i predyspozycje. Dlatego prowadzimy 3 różne sekcje strzeleckie w ramach których możesz szkolić się i współzawodniczyć w naszym klubie: dynamiczną, statyczną i młodzieżową.

JAK ZOSTAĆ CZŁONKIEM KLUBU:

Przystąpienie do klubu jest bardzo proste. Wystarczy, że złożysz deklarację i opłacisz składkę oraz wpisowe.

SKŁADKI I OPŁATY KLUBOWE:

Osoby przepisujące się z innego klubu:

- wpisowe: 0 PLN
- składka roczna: 350 PLN

Pierwszy zapis do klubu:

- wpisowe: 350 PLN
- składka roczna: 350 PLN

KURS PRZYGOTOWUJĄCY DO POZWOLENIA NA BROŃ:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA:

Po zapisie na kurs otrzymasz od nas materiały szkoleniowe w formie prezentacji, transkryptów i próbnych testów z pytaniami do samodzielnej nauki.

Część online jest jednak tylko suplementem do kursu. Podczas szkolenia „na żywo” omówimy wszystkie aspekty prawne niezbędne do opanowania wiedzy, którą będzie weryfikował egzamin na patent strzelecki.

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA:

Bez względu na to jaką broń zakupisz po otrzymaniu pozwolenia – naszym zadaniem jest solidne przygotowanie Ciebie do jej używania, zarówno w zakresie bezpieczeństwa jak i podstaw strzeleckich, dzięki którym uzyskasz bazę do ćwiczeń i poprawiania efektów na tarczy z każdym treningiem.

Zdanie egzaminu na patent strzelecki jest niezwykle ważne, ale gwarantujemy, że wybierając kurs przygotowujący do pozwolenia na broń w Akadami TenClub, uzyskasz znacznie więcej.

Kurs praktyczny składa się z części grupowej i spotkań indywidualnych.

RAMOWY PROGRAM KURSU DO EGZAMINU NA PATENT STRZELECKI:

Przepisy regulujące uprawianie strzelectwa sportowego: ustawa o sporcie, ustawa o broni i amunicji (patent, licencja, regulaminy PZSS)  – ONLINE

2. Przepisy bezpieczeństwa obowiązujące w strzelectwie sportowym – ONLINE + KURS

3. Kompendium wiedzy z podstawowych technik strzeleckich – ONLINE + KURS

4. Obrona konieczna i stan wyższej konieczności –ONLINE + KURS

5. Przepisy sportowe ISSF : pojęcie – konkurencja strzelecka; zawody strzeleckie – zasady organizowania i rozgrywania; opisy podstawowych konkurencji; klasyfikacja zawodników – ONLINE

6. Budowa broni i amunicji – opis, działanie części i urządzeń – PRAKTYKA NA KURSIE

7. Zajęcia praktyczne – pistolet/ karabin/ strzelba gładkolufowa – PRAKTYKA NA KURSIE

8. Praca nad techniką strzelecką – PRAKTYKA NA KURSIE

9. Egzamin próbny – PRAKTYKA NA KURSI

HARMONOGRAM KURSU:

SPOTKANIE GRUPOWE:

WYBRANY DZIEŃ TYGODNIA:

10:00 – 11:00 Budowa broni i amunicji – teoria i ćwiczenia 

11:15 – 15:15 Aspekty prawne – przygotowanie do teoretycznej części egzaminu i test próbny z omówieniem

16:00 – 17:00 Praca nad techniką strzelecką

17:00 – 19:00/20:00 Zajęcia praktyczne na strzelnicy i egzamin próbny

 

SPOTKANIA INDYWIDUALNE:

W zależności od Twojego poziomu zaawansowania oferujemy zajęcia indywidualne jako integralną część kursu. Jedne zajęcia są obowiązkowe na każdy rodzaj broni wnioskowanej w pozwoleniu, pozostałe – opcjonalne.

 

NAJBLIŻSZE TERMINY I LOKALIZACJE:

STRZELNICA TENCLUB W BŁONIU – Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Grodziska 1, 05-870 Błonie

9 marca (sobota)

6 kwietnia (sobota)

5 maja (niedziela)

8 czerwca (sobota)

3 sierpnia (sobota)

SPOTKANIA INDYWIDUALNE:

W zależności od Twojego poziomu zaawansowania oferujemy zajęcia indywidualne jako integralną część kursu. Jedne zajęcia są obowiązkowe, pozostałe – opcjonalne. 

CENA KURSU NA PATENT STRZELECKI:

STRZELNICA TENCLUB W BŁONIU – 450 pl (członkowie TenClub) / 500 pln (osoby spoza klubu)

 

SPOTKANIA INDYWIDUALNE: 120-200 pln/ spotkanie 

Broń i amunicja wliczona w cenę. Brak ukrytych kosztów.

 

ZAREZERWUJ MIEJSCE NA KURSIE:

Po wypełnieniu formularza zakupu i opłacenia składki za kurs zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie dokonasz wyboru terminu.

Jeśli jesteś naszym klubowiczem to przy pierwszej rejestracji otrzymałeś kod zniżkowy. Wykorzystaj go, aby obniżyć cenę o 50 pln! nie pamiętasz kodu? Zadzwoń do nas po 22 770 77 73 i podamy Ci go telefonicznie.

Dołącz do nas już dziś!